top of page

NORJALAIS-SUOMALAINEN YHDISTYS (NFF)

Suomalaiset ja norjalaiset voivat yhdistyksessä osallistua mukavaan yhdessäoloon ja  oppia tuntemaan paremmin toisiaan ja  toistensa kulttuuria. Toimintaa on kaiken ikäisille lapsista ikäihmisiin, perheettömille ja perheellisille. 

Kielenä voi olla suomi tai norja oman toivomuksen mukaan. 

NFF-nytt on kaksikielinen jäsenlehti, joka ilmestyy kolme kertaa vuodessa ja lähetetään digitaalisena kaikille jäsenille. Halutessa sen voi tilata myös paperiversiona. Lehden sisältö on monipuolinen. Jutut  ja haastattelut liittyvät   pääasiassa suomalaiseen kultturiin ja tapahtumiin sekä Norjan suomalaisiin ja heidän kokemuksiinsa. 

NFFllä on pitkät perinteet aina yhdistyksen perustamisesta 1929 lähtien ja tavoitteena on jo silloin ollut edistää Norjan ja Suomen välistä yhteyttä ja tuntemusta. 

 

Kiinnostuneet ovat tervetulleita yhdistykseen ja siten tukemaan sen toimintaa.

OTA YHTEYTTÄ

Ota rohkeasti yhteyttä, jos sinulla on kysyttävää!

Puheenjohtaja: Sara Granberg 

Puhelin: +47 458 63 685  

Jäsensihteeri: Kristiina Lieri 

Puhelin: +47 481 49 414  

NFF:n hallitus

Norjalais-suomalainen yhdistys

PL 1399 Vika

0114 Oslo

HALLITUS 2023-2024

Puheenjohtaja Sara Granberg

sara@norskfinskforening.no

Varapuheenjohtaja Marianne Virtanen

marianne@norskfinskforening.no

Sihteeri Jussi Tuomikoski

jussi@norskfinskforening.no

Jäsensihteeri Kristiina Lieri 

kristiina@norskfinskforening.no

Rahastonhoitaja Heli Bergset

Hallituksen jäsen

Hallituksen jäsen Terttu Kalland

terttu@norskfinskforening.no

Hallituksen jäsen Aida von Schulman

aida@norskfinskforening.no

Varajäsen Irmeli Teppo

irmeli@norskfinskforening.no

bottom of page